Banner
MEB Sertifikalı Bilgisayar İşletmenlik Kursu
MEB Sertifikalı Bilgisayar İşletmenlik Kursu özellikle KPSS tercih işlemlerinde ve özel firmalarda istenen temel ve ileri düzey Bilgisayar Eğitimini kapsamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Onaylı Sertifikalı Bilgisayar İşletmenlik Kursu, Bilgisayar kullanmayı bilmeyen veya kısmen kullanan ve kendisini yenilemek isteyen ayrıca etkili ve hızlı bilgisayar kullanmak isteyenler için planlanmış bilgisayar bilgisini artırmayı amaçlayan bir eğitimdir. Bir anlamda temel bilgisayar eğitimidir. Bilgisayar okur-yazarlığı da diyebiliriz.

Bilgisayarı açma ve kapamadan tutunda Klavye ve Fare kullanımı, Donanım bilgisi yani işlemci anakart, ram, harddisk ekran kartı, ses kartı, modem gibi Ayrıca İşletim sistemi diye tabir ettiğimiz Microsoft Windows 8.1, 7, XP, Vista, ve Linux, pardus ile paket programlar dediğimiz Microsoft Word, Excel,Outlook, Powerpoint ve İnternet sosyal medya hakkında detaylı sayılabilecek bir düzeyde eğitim verilmektedir.

Kursa katılmak için en az ortaokul mezunu olmak gerekmektedir. Kurs içeriği 160 Saat olup Kurs bitiminde Bilgisayar kursuna katılan kursiyerler MEB Sertifika Sınavına girerek Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası alamaya hak kazanırlar. KPSS tercihlerinde belirtilen 6225 sayılı nitelik koduna (MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği) ait tercihleri yapabileceklerdir.

1987 yılından beri MEB sınavına giren tüm öğrencilerimiz bu sertifikayı almaya hak kazanmıştır.

İçerik Olarak:
Bilgisayar Kullanımı, Özet Tarihçe, Microsoft Windows İşletim Sistemi, Office Uygulamaları ( Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint, Microsoft Outlook, Microsoft Access) Ayırca Dosya ve klasör sıkıştırma ve şifreleme programları (Winrar), İnternet ve  sosyal medya kullanımı (Twitter, Facebook) . Arama Motorları (Google) Kullanımı oldukça detaylandırılarak anlatılmaktadır.

Bilgisayar Kursu süresi boyunca kullanılacak olan ders materyalleriniz Sakarya Adapazarı Bildil Eğitim Merkezi Tarafından verilecektir.

Bilgisayar ve İngilizce Kursları için eğitim Saatleri olarak hafta içi sabah ve akşam, Hafta Sonu sabah ve Öğlen saatlerinde olabilmektedir.

Ayrıca Özel Ders olarak Autocad, Word, Excel, Zirve Yazılım, Eta, Logo, Catia, Solidworks, Sql 2014, Sql server 2012, Asp.Net, Web tasarım, Almanca, İngilizce çalışma isteyen kursiyerlerimize de bu konuda eğitim vermekteyiz.

1987 Yılından beri Profesyonelce bir Eğitim anlayışımız doğrultusunda çalışmış olmak ve sizlerin olumlu eleştirilerinden mutlu ve gururluyuz.

Bildil Eğitim Merkezi Bilgisayar ve Yabancı Dil Kursu